Burun Estetiği Tasarımı

Burun Estetiği Tasarımı

<p>Burun yapısından yakınan herkes artık burun estetiği konusunda kendini şanslı hissetmektedir. Tıbbi teknoloji gelişimin büyük etkisine ek olarak, estetik cerrahi adına atılan yenilikçi adımlar çok etkili olmuştur.</p>

Burun yapısından yakınan herkes artık burun estetiği konusunda kendini şanslı hissetmektedir. Tıbbi teknoloji gelişimin büyük etkisine ek olarak, estetik cerrahi adına atılan yenilikçi adımlar çok etkili olmuştur. Burun ameliyatı ve bir sonraki işlem hasta için öncekinden daha rahattır ve bu da burun yapısı hakkında şikayet eden kişilerin işlem sonunda daha estetik görünmesini sağlar. Ayrıca, doktorların yenilikçi çözümleri bu aşamada önemli bir rol oynar. Günümüzde estetik cerrahi operasyonu geçirmiş olan çoğu kişi, yüzünün ve burnunun yapısına uygun, yenilikçi çözümlerle istedikleri sonucu elde etmeye başlamıştır. Bu aşamada, çeşitli burun tiplerine özgü yenilikçi estetik uygulamalar geliştirilerek, hastalara burun için en uygun tasarım ve burun estetiği cerrahi teknikleri uygulanmaya başlamıştır. 

Kemerli Burun Estetiği

Her ne kadar bu bölgesel ve genetik olarak beliren bir şekil olsa da, Karadeniz bölgesinin özelliği, bazen birçok insanı endişelendiren burnun yapısını ortaya çıkarmaktadır. Kemerli burunlarda, bazen burnun bir kısmı daha yüksek olabilir ve törpüleme yerine özel araçlar yardımıyla uygulama yapılabilir. Burnun kavisli yapısını bu aşamada düzeltirken, burunun alt ucu sırasıyla buruna ve yüz yapısına göre şekillendirilmektedir. Çünkü burun ucunun kaldırılması için fazlalığın alınması gerekir ve zor olan estetik sorunlara çözüm alınabilir.

Eğri Burun Estetiği

Estetik bir burun estetiğinde, Estetik Cerrah yeteneklerini ve mesleki bilgilerini en iyi şekilde kullanarak ameliyatı gerçekleştirir. Burun aslında diğer birçok organdan daha karmaşık bir yapıdır. Burun yapısının eğriliği travmatik, genetik veya konjenital problemlerden kaynaklanıyor olabilir. Bu burun tipinde kırığın şekline ve kırılma derecesine göre çeşitli düzeltme yöntemleri uygulanmalıdır. Cerrahi plan kavisli nazal bölgeye göre hazırlanmalı ve eğrilik ameliyat ile düzeltilmelidir.

Düşük Burun Estetiği

Burnun bazı yapılarının lokal ve bazen genetik ve çevresel faktörler nedeniyle aşağı doğru eğildiğini görüyoruz. Genellikle kemerli burunda bulunan yapı, bazen yerçekimi ve yaşlanma etkisiyle ortaya çıkabilir. Normal şartlar altında, üst dudak ve burun arasındaki açı 100 derece dolayında olmalıdır. Ancak bu tür burunlara sahip insanlarda 90 derecenin altında olduğu gözlemlenir. Bu sarkık nazal yapı tipi, bir insanın estetik yapısını olumsuz yönde etkiler ve bunun için ameliyat önemli bir çözümdür.

Bu işlem açık ya da kapalı teknik ile yapılabilir. Bir sarkık burun ucu, yukarıda belirtilen açı ile orantılı olacak kadar yukarı çekilmelidir ve gelecekte bu olası sarkma dokusunu desteklemek için kıkırdak dokusu onarılmaktadır. Burnun ucundan uygun bir oran alınarak burun estetiği işlemi tamamlanır. Bu durumda, dudaklarda herhangi bir form değişikliği olmaz.

Uzun Burun Estetiği

Uzun burun yapısı insanları estetik açıdan mutsuz eden ve sosyal olarak geri planda kalmalarına yol açan bir yapıdır. Çünkü burnun bu yapısı gerekenden daha uzundur ve operasyon bu aşamada birçok yönden düşünülmesi gereken bir işlemdir. Uygulamada, hastanın profilleri yüzün alt ve üst tarafları göz önüne alınarak dikkatle analiz edilmelidir. Yoksa, burun oranı dikkate alınmazsa, burun deliklerinde dengesizlik ile karşılaşılabilir. Bazı durumlarda, yüzün yapısı nedeniyle, uzun süreli bir problem olmaması için burnun dokularının iyileştirilmesi gerekir. Bu aşamada çenenin ileri itilmesi gerekir. Bu, yağ enjeksiyonu, hyaluronik asid dolgusu veya bir çene ucu ile implantı ile kolaylıkla yapılabilir.

Büyük Burun Estetiği

Palyaço burnu olarak adlandırılan bu burun tipinin sosyal hayat üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir veya kendine güven eksikliği yaratabilir. Büyük burnu olan insanlar genellikle burun ucunun daha anormal, yuvarlak ve eğik olmasından şikayet ederler. Bu burun tipi, olduğundan daha büyük görünür.

Böylece burun kıkırdağının yapısı burun ameliyatı sırasında çıkarılabilir. Ardından, kıkırdakta kalan kısımları dikiş kullanarak daraltma işlemi uygulanır. Bu yöntemle burnun geniş yapısı daha dar, simetrik ve daha estetik hale getirilir.